PROUD - Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu

PROUD - Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu

platforma pro
rovnoprávnost,
uznání a diverzitu

logo
  • Logo ILGA Europe
  • Logo Open Society Foundations
  • Logo Velvyslanectví USA v Praze
  • Logo LUSH Fresh Handmade Cosmetics

Členky a členové výkonné rady PROUDu: 

 

JUDr. Adéla Horáková (jednatelka)

Vystudovala Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně (Mgr.), rigorózní zkoušku (JUDr.) složila na Právnické fakultě Karlovy univerzity v Praze. V PROUDu pracuje jako právní poradce v souvislosti s různými tématy od ochrany před diskriminací, rodičovství, přes vzdělávání až po přípravu smluv. Pokud se nevěnuje PROUDu nebo advokacii, sedí v kavárně nebo v parku a čte si, chodí po horách a městech, zajímá se o moderní urbanismus, nebo navštěvuje filmové festivaly.

Charlie, z. s. (zastupuje Patrik Korda)

Charlie je queer spolek Univerzity Karlovy, který byl založen roku 2010. Nabízí studujícím a akademickým pracovnicím a pracovníkům Univerzity Karlovy a jiných vysokých škol, stejně jako jejich přátelům, platformu pro seberealizaci, setkávání, zábavu a řešení společných problémů. Zároveň je součástí LGBT+ hnutí na celostátní úrovni, pořádá veřejné akce a účastní se besed na středních školách.

Mgr. Jiří Procházka

Vystudoval psychologii na filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci a studoval gender a sexualitu na Fakultě humanitních studií Karlovy univerzity v Praze. Pracuje jako poradenský psycholog, manželský a rodinný poradce v Centru psychologicko-sociálního poradenství Středočeského kraje (pracoviště Praha západ-východ). V Asociaci manželských a rodinných poradců České republiky je předsedou oblasti Střední Čechy (2012) a členem Prezídia (2016). Od roku 2015 je členem Genderové expertní komory ČR. Díky svému aktivismu se propracoval na seznam extremistického neonacistického webu White Media. V sekci "Hnusáci a úchylové" je mu věnován medailonek s popiskou "homosexuálně-levičácký deviant, aktivista a feminista". Mezi jeho vášně patří jóga, kočky a kocouři.

Mgr. Ivana Velčovská

Od základní školy se specializuje na pomoc slabším, což ji předurčilo ke studiu oboru sociální práce (Univerzita Hradec Králové). Od dob vysokoškolských se aktivně podílí na fungování neformálních i formálních LGBT sdružení (Teplej Hradec Králové, Holky v Brně, Rozdílné Rytmy, Prague Pride, PROUD) a především se snaží dostat LGBT téma do oboru sociální práce. V PROUDu se věnuje odbornému vzdělávání sociálních pracovníků a pracovnic. Momentálně pracuje na Sociologickém ústavu AV ČR. Ve volných chvílích si čte, pěstuje turistiku nebo hraje na kytaru. 

FaLang translation system by Faboba