PROUD - Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu

PROUD - Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu

platforma pro
rovnoprávnost,
uznání a diverzitu

logo
  • Logo ILGA Europe
  • Logo Open Society Foundations
  • Logo Velvyslanectví USA v Praze
  • Logo LUSH Fresh Handmade Cosmetics

Pro chvíle odpočinku po duhovém týdnu přinášíme malou rekapitulaci akcí, kterými PROUD otevřel a ve spolupráci s Ke kořenům, Život 90, Prague Pride a dalšími rozvíjel seniorská témata na Prague Pride.

Asics Onitsuka Tiger


2016 – Vzpomínková slavnost se Zenith Virago, australskou průvodkyní umírajících, v Lese vzpomínek. Vláček pro seniory/ky a děti.


2017 – Beseda Vidím tě. Nevidíš mě. Představení seniorského výzkumu PROUD a výhledy projektů na podporu seniorů a seniorek. Kadeřnické služby zdarma. Vláček pro seniory/ky a děti. Poradenství pro pečující a pozůstalé z LGBT+ komunity na Letné.


2018 – Návštěva Corinne Rufli, švýcarské historičky, a protagonistek její knihy o lesbách 70+ ve Švýcarsku, Karin a Evy – Pride Voices, beseda v Životě 90.


2019  – Prague Pride ve spolupráci s Život 90 vytváří samostatný seniorský programový blok Pride Life. Proud se účastní besedou Jolany Novotné o knize Neviditelná staroba.txt s kapitolou o LGBT+ stárnutí, zapojením do panelové diskuse o seniorské politice v ČR a debatou 30 let LGBT+ aktivismu v Česku.


2020 a dál – těšíme se. Z pramenů evidentně sílí proud.

FaLang translation system by Faboba