PROUD - Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu

PROUD - Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu

platforma pro
rovnoprávnost,
uznání a diverzitu

logo
  • Logo ILGA Europe
  • Logo Open Society Foundations
  • Logo Velvyslanectví USA v Praze
  • Logo LUSH Fresh Handmade Cosmetics

Bisexuální žena a kandidátka na senátorku za stranu Zelená aliance Angélica Lozanová se v nedělních parlamentních volbách v Kolumbii stala první otevřeně LGBT+ osobou, kterou si místní lid zvolil s vědomím její příslušnosti k sexuálním menšinám. Ve volbách obdržela 105 299 preferenčních hlasů a své straně zajistila 10 senátorských křesel.

Wholesale Cheap Nike, Jordans, Adidas, Air Max Shoes China Sale Online

Ačkoliv má kolumbijský Kongres političky a politiky, kteří se otevřeně hlásí k LGBT+ komunitě, všichni z nich svou orientaci sdělili až po úspěšném zvolení. Jednou z nich je i partnerka Lozánové senátorka Claudia Lópezová, která zvítězila ve volbách 2014.

Zvolení Lozanové do Senátu značí velký úspěch, neboť Kolumbie podobně jako většina latinskoamerických zemí sice má velmi kvalitní zákony z hlediska práv LGBT+ komunity, ale se sociálním přijetím je na tom hůře.

Kolumbijská kultura je tradičně velmi maskulinní, což znamená, že většina Kolumbijců a Kolumbijek má spíše tendenci vnímat LGBT+ komunitu negativně.

Od roku 2016 jsou v Kolumbii legální gay a lesbické sňatky. Adopce dětí gay a lesbickými páry legalizovaly kolumbijské soudy už rok předtím.

Mnoho zákonů chránících lidská práva LGBT+ skupin, včetně rovnosti manželství a adopcí, prosadil soudcovský aktivismus.

Jan Fiala (PROUD)

https://www.pinknews.co.uk/2018/03/12/colombia-just-elected-its-first-ever-openly-lgbt-senator/

FaLang translation system by Faboba