PROUD - Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu

PROUD - Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu

platforma pro
rovnoprávnost,
uznání a diverzitu

logo
  • Logo ILGA Europe
  • Logo Open Society Foundations
  • Logo Velvyslanectví USA v Praze
  • Logo LUSH Fresh Handmade Cosmetics

Roman před zhoršením zdravotního stavu působil v severních Čechách dlouhá dvě desetiletí v oblasti prevence drog a přenosných chorob, především virové nákazy HIV. Pracoval v nadaci Sokrates Most, spoluzakládal a vedl chomutovský Gay klub Adam, spolupracoval mimo jiné s OHS Chomutov.

Posláním Doodles jsou vedle radosti ze zpěvu také snaha bourat předsudky a šířit vzájemný respekt prostřednictvím hudby. Sbor vznikl v září 2011 v Praze a dnes má tři desítky členů. Sbor zpívá s doprovodem i bez něj, k některým písním má i choreografii.

balerínky

Doodles mají velmi široký a různorodý hudební záběr od renesanční hudby a lidových písní, přes věhlasná díla klasické mužské sborové tvorby 19. a 20. století, operní sbory i operetu po spirituál, muzikál a věhlasné popové písně.

V repertoáru Doodles tak vedle sebe figurují jména jako Smetana, Dvořák, Liszt, Lehár i Janáček. Z populární hudby umějí Doodles svou osobitou formou nabídnout vedle Beatles či Eurytmics také proslulou melodii z televizního seriálu Sanitka či verše Josefa Kainara zhudebněné jím osobně. Aranže písním často zpracovává dvorní skladatel sboru Jan Dobiáš či přímo sbormistr Marek Stanka.

Doodles mají za sebou za svou relativně krátkou existenci i spolupráci v zahraničí. Na pozvání francouzského sboru Podium Paris vystupovali v roce 2016 v Paříži a na beznadějně vyprodané Nové scéně pražského Národního divadla o rok dříve byli hudebními hosty legendárního britského London Gay Men´s Chorus.

Celý výtěžek koncertu bude věnován na podporu Romanova asistenčního psa Montyho a nákup pomůcek, které Romanovi usnadňují každodenní život. Koncert se přitom uskuteční 27 let a den od založení Sdružení organizací homosexuálních občanů (SOHO), jehož součástí byl i chomutovský klub Adam.

Koncert se koná v neděli 25. června 2017 v  ústeckém veřejném sále Hraničář od 18:00 hodin. Pořádá jej Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu z.s. Opatovická 12, Praha 1, www.proud.cz, ve spolupráci s Doodles.

Tiskovou zprávu vydává:

Mužský gay pěvecký sbor Doodles je jediným podobným pěveckým tělesem v České republice a jeho posláním je snaha bourat předsudky a šířit vzájemný respekt prostřednictvím hudby. Sbor je členem Unie českých pěveckých sborů. Kontakt pro média: Radovan Ředina, tel. +420 725 965 407, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu z.s. (PROUD) je organizace zabývající se právy gayů, leseb, bisexuálních a trans osob v České republice.Kontakt: Jolana Novotná, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Internetové stránky události: http://hranicar-usti.cz/program/doodles-sever-neni-chladny/

Událost na facebook: https://goo.gl/OTvDpd

 

FaLang translation system by Faboba