PROUD - Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu

PROUD - Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu

platforma pro
rovnoprávnost,
uznání a diverzitu

logo
  • Logo ILGA Europe
  • Logo Open Society Foundations
  • Logo Velvyslanectví USA v Praze
  • Logo LUSH Fresh Handmade Cosmetics

Už je to třetí rok a přiosvojení dětí ve stejnopohlavních párech stále v nedohledu. Únorová schůze Poslanecké sněmovny je poslední šance. Pojďte do toho s námi! Buďte aktivní. Pište a scházejte se!

 

Buty, koszulki, spodnie Dziecięce

Taky si říkáte, co se děje s novelou zákona, která by umožnila přiosvojení dětí vychovávaných registrovaným párem? Snažíme se, ale parlament se tím prostě nechce zabývat – máme poslední šanci s tím něco udělat. Když ne teď, na konci února, tak poslanci a poslankyně nestihnou novelu do podzimních voleb (a letní přestávky) schválit. Návrh tím spadne pod stůl a budeme začínat zase od nuly (a to nejdříve v roce 2018, jestli vůbec).

Novela je v Poslanecké sněmovně už přes dva a půl roku, ale poslanci a poslankyně o ní nechtějí jednat. V Poslanecké sněmovně je hodně různých zákonů, a aby se na ten náš dostala řada, je třeba ho zařadit jako pevný bod na program. Jinak se bude pořád odsouvat a odsouvat. Naposledy se hlasovalo o tom, zda zařadit novelu jako pevný bod 17. ledna 2017 – a nepovedlo se. Ze 165 přítomných poslankyň a poslanců jich bylo pro 60, proti 61, ostatní tam bud nebyli nebo se zdrželi hlasování. Většina „pro“ je z ANO, KSČM a Úsvitu. ČSSD je rozpolcená. Starostové se zdrželi. ODS, KDU-ČSL a TOP09 jsou v naprosté většině „proti“. Jak kdo hlasoval, se můžete podívat tady: http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?g=65120&l=cz.

navrhy uprava2 B jip

Naši spojenci, a zejména poslankyně Maxová (ANO), slíbili, že 21. 2. se opět pokusí navrhnout zařazení novely jako pevného bodu. Podpořte její (a ostatních) snažení!

Jak můžete přispět zrovna vy?

1) Kontaktujte svého poslance/poslankyni: Podívejte se, jak, hlasoval poslanec či poslankyně z vašeho kraje. Pokud byl/a pro, poděkujte mu/jí, a připomeňte, že 21. 2. se bude hlasovat znovu. Pokud hlasoval/a proti, nebo se zdržel/a, nebo se omluvil/a, zeptejte se jí/ho proč, nabídněte, že si s nimi zavoláte nebo se setkáte u nich v kanceláři. Vysvětlete jim, proč je pro vás novela důležitá, jak konkrétně ovlivňuje váš život.

Jak je kontaktovat? Pošlete email – více info na facebookové události - https://www.facebook.com/events/394558710878746/

Pokud se chcete poradit, jak s poslankyněmi a poslanci komunikovat, napište nám na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., rádi Vám poradíme.

2) Přijďte na balkon do Poslanecké sněmovny v úterý 21. 2., kdy bude další pokus o zařazení na program Poslanecké sněmovny - https://www.facebook.com/events/141196726393420/

Chceme, aby naši zastupitelé a zastupitelky v PS viděli, že za novelou stojí skuteční lidé a rodiny a ne tajuplná „homolobby“. A že už nechceme dále čekat! Veřejnost může být přítomna schůzi Poslanecké sněmovny na balkoně (galerii) a i vy můžete dorazit, i s dětmi.

Další pokus zařadit novelu na program jednání bude učiněn 21. 2. 2017, v úterý od 14:00 (do 15:00) hodin – pojďte v ten den (s) PROUDem do Poslanecké sněmovny. Podrobnosti o této události budou následovat na naší facebookové stránce (a k tomu připravené události).

 

 

FaLang translation system by Faboba