PROUD - Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu

PROUD - Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu

platforma pro
rovnoprávnost,
uznání a diverzitu

logo
  • Logo ILGA Europe
  • Logo Open Society Foundations
  • Logo Velvyslanectví USA v Praze
  • Logo LUSH Fresh Handmade Cosmetics

Minorities vyhlásil v letošním roce soutěž v tvůrčím psaní a kreslení pro věkovou kategorii 14 až 19 let s názvem MINORITY FREEPORT. Jejím cílem je zvýšení tolerance k menšinám ve společnosti a vyvolání diskuse o tomto problému.

Příspěvky budou od 15. listopadu hodnoceny hlasováním laické poroty na níže uvedených stránkách spolku a z těch, které postoupí do finále, vybere vítěze odborná porota. Soutěžní práce je možno zasílat do konce října cestou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 minority

Tentokrát fan-­art

Současný projekt je směřován ke kategorii teenagerů a k fenoménu populárnímu právě v této věkové skupině, tedy k vytváření tzv. fan­-artu. Fan-­art je specifický literární či výtvarný útvar, který je vlastním tvůrčím projevem autora a vzniká v souvislosti s inspirací jeho oblíbenou knihou, hudební skupinou či sportovcem. O tom, o jak rozšířenou tvorbu se jedná, vypovídají tisíce takových prací, které jsou umísťovány na různé webové stránky.

V případě soutěže MINORITY FREEPORT půjde o poezii a prózu v rozsahu do 33 000 znaků a dvourozměrná výtvarná díla.

Tvůrčí psaní a kreslení jako hledání cesty k větší toleranci bylo vybráno proto, že umožňuje mladým lidem lépe zvládat své emoce skrze jejich poznávání. Tomu napomáhá zejména nutnost přesněji vyjádřit své myšlenky pro veřejnou prezentaci, která autorům přináší následně nadhled nad jejich životní situací.

Soutěž budou dále doprovázet další akce, jako jsou besedy ve školách či knihovnách a vydání „LGBT+ teenage“ románu, který v naší knižní produkci zatím zcela chybí, s názvem Duha přijde po dešti.

Veškeré informace k celému projektu i přesná pravidla soutěže najdete na stránkách spolku www.theminorities.info, ke kterým je rovněž připojen formulář pro rychlý kontakt.

 

Co je Minorities?

Spolek byl založen v minulém roce s cílem přispět ke zvýšení společenské tolerance k menšinám, neboť i v České republice její nedostatek v mnoha směrech přetrvává.

true fall red dunks nike boots for women on sale
FaLang translation system by Faboba