PROUD - Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu

PROUD - Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu

platforma pro
rovnoprávnost,
uznání a diverzitu

logo
  • Logo ILGA Europe
  • Logo Open Society Foundations
  • Logo Velvyslanectví USA v Praze
  • Logo LUSH Fresh Handmade Cosmetics

Casey Stoney, která byla kapitánkou anglického družstva a vedla britský tým na olympiádě v roce 2012, a její partnerka Megan Harris očekávají díky umělému oplodnění dvojčata. Ještě docela nedávno se přitom Casey Stone se svou orientací příliš nechlubila. Inspiroval ji až emocionální coming-out anglického skokana do vody Toma Dayleho.

Adidas Yeezy shoes

I přesto se obávala negativních reakcí, když před třemi měsíci ohlásila, že se svou bývalou spoluhráčkou Megan Harris očekává v listopadu narození dvojčat. Odezva byla neskutečně pozitivní, gratuloval jí zástupce ministerského předsedy Nick Clegg, komik Matt Lucas a mnoho dalších. Casey Stoney to považuje za znamení, že Británie se stává tolerantnější. 

Na reakce internetových trollů, kteří zpochybňovali její právo na to mít dítě bez otce, reagovala slovy: "Zdá se, že chtějí naznačit, že děláme něco nepřirozeného. Jak ale vypadá normální rodina? Dokud mají děti lásku a podporu, kterou potřebují, mělo by být jedno zda je vychovávají dvě mámy, dva tátové nebo jeden od každého." Řekla také, že chce aby její děti znaly pravdu hned od začátku a vyrůstaly s hrdým vědomím toho, že jsou chtěny a milovány svou rodinou složenou ze dvou maminek. Mnoho dětí dnes vyrůstá pouze s jedním rodičem, ona sama vyrůstala převážně pouze s matkou, otec byl doma jen o víkendech. O absenci mužského vzoru se nebojí, zajistí ho přátelé a široká rodina z obou stran.

Mluvit o své sexualitě bylo pro Casey Stoney těžké, protože ji dlouho skrývala. Dřívější vztahy v ní vzbuzovaly pocit "špinavého tajemství". Být úpřímná a transparentní se rozhodla kvůli svým dětem. Také doufá, že až její děti vyrostou, nebudou už lesbické páry s dětmi kontroverzním tématem. "Je možné, že za 20 let budou stejnopohlavní páry chodit po ulici za ruce a nikdo ani nehne brvou", dodala. Celý článek naleznete zde.

Zdroj: www.dailymail.co.uk

FaLang translation system by Faboba