PROUD - Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu

PROUD - Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu

platforma pro
rovnoprávnost,
uznání a diverzitu

logo
  • Logo ILGA Europe
  • Logo Open Society Foundations
  • Logo Velvyslanectví USA v Praze
  • Logo LUSH Fresh Handmade Cosmetics

Druhý srpnový týden byl zcela ve znamení Prague Pride. PROUD se aktivně zapojil do programu a přispěl dvěmi akcemi: diskuzí Mráz přichází z Kremlu, teplo ze západu a kočárkovou jízdou. Diskuze zaměřená na rozdíly mezi východem a západem a otázky práv LGBt osob v různých zemích měla obrovský úspěch. Prostor galerie Langhans byl zaplněn do posledního místa. Za možnost uspořádat tuto diskuzi vděčíme pořadatelům Prague Pride, protože přivézt tolik odborníků z různých zemí by nebylo v našich možnostech. 

Air Jordan

Česká veřejnost si s Prague Pride spojuje především průvod, kterým festivalový týden vrcholí. Průvod městem na sebe poutá nejvíce (někdy negativní) pozornosti. PROUD i letos uspořádal tradiční kočárkovou jízdu, při které poukazuje na existenci duhových rodin a jejich právní potřeby. Letos v tyrkysových tričkách Různé rodiny, stejná práva vyrazilo několik desítek lidí a dodalo průvodu tyrkysový odstín. Podpořit nás přišly rodiny s dětmi i jednotlivci, za což jim všem patří velký dík. Ve velmi přátelské atmosféře se pak neslo i odpoledne na Letné, kde se okolo stánku PROUDu podepisovaly petice na podporu Zákona o registrovaném partnerství umožňující osvojení dítěte partnera tím druhým nebiologickým rodičem. Sebralo se 2430 podpisů! Sbírání podpisů nadále pokračuje. 

Ještě jednou tedy velké díky pořadatelům Prague Pride a všem, kteří nás podpořili ať už účastí nebo podpisem petice. Ti, kteří by rádi vyjádřili svůj názor oblečením tyrkysového trička Různé rodiny, stejná práva, a na které trička nezbyla, máme dobrou zprávu - během týdne by měla být v prodeji. Budeme vás včas informovat.

FaLang translation system by Faboba