PROUD - Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu

PROUD - Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu

platforma pro
rovnoprávnost,
uznání a diverzitu

logo
  • Logo ILGA Europe
  • Logo Open Society Foundations
  • Logo Velvyslanectví USA v Praze
  • Logo LUSH Fresh Handmade Cosmetics

Někdo má i v pokročilém věku sílu a chuť k aktivnímu životu, jiný potřebuje trochu povzbudit, aby takovou sílu a chuť v sobě našel.  Projekt SENSEN (Senzační senior) Nadace Charty 77 / Konto bariéry dává ve svých programech prostor činorodým seniorům. Nyní začíná mapovat možnost zapojení LGBT seniorů.

SENSEN organizuje akce a projekty jako je Národní knihovna nebo Druhý život dětské knihy, při kterých spolupracuje se seniory, kteří tak mohou inspirovat i své další vrstevníky.  Nabízí také různé poradny v oblasti bezpečnosti a medicíny a vytváří síť klubů SENSEN po celé republice. 

PROUD zjišťuje situaci LGBT seniorů v ČR a snaží se hledat cesty, jak s tématy spojenými se stárnutím LGBT osob pracovat. Protože je nám přístup SENSEN blízký, rádi bychom s projektem SENSEN spolupracovali. Na schůzce s manažerkou projektu Dagmar Kuncovou jsme hovořili například o možnosti propagace činnosti SENSEN mezi LGBT seniory, zapojení seniorského programu PROUDu do klubů SENSEN, účasti LGBT lidí v dobrovolnických programech seniorských zařízeních.

Navíc SENSEN předává každý rok cenu seniorům, kteří něco významného dokázali. Máte nějaké nápady na nominaci šikovných seniorů a seniorek z LGBT komunity? Pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

FASHION NEWS
FaLang translation system by Faboba