PROUD - Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu

PROUD - Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu

platforma pro
rovnoprávnost,
uznání a diverzitu

logo
  • Logo ILGA Europe
  • Logo Open Society Foundations
  • Logo Velvyslanectví USA v Praze
  • Logo LUSH Fresh Handmade Cosmetics

Byť je ta šance malá, neznamená to úplný konec novely. Legislativní proces je složitý a někdy nevyzpytatelný. PROUD bude dále osud novely monitorovat, zůstáváme v kontaktu s politiky, kteří nás podporují, a budeme Vás o dalším vývoji informovat.

Děkujeme všem politikům, kteří si uvědomují, že všechny děti mají mít stejná práva ke svým rodičům a hlasovali tak pro. Jmenovitě děkujeme paní poslankyni Radka Maxová za opakované pokusy o projednání zákona.

Mnozí z Vás byli z neúspěchu smutní. A my jsme také. Ale žádné úsilí nebylo zbytečné. I když není novela schválena, má práce na ní pozitivní dopad do společnosti a jsme dál, než jsme byli před čtyřmi lety. Veřejná podpora duhovým rodinám roste (pro přiosvojení - rok 2014 – 58 %, rok 2016 – 62 %), mediální obraz se zlepšil (od skandalizujícího bulvárního stylu po realistický obraz rodin), přední čeští odborníci podporují duhové rodiny a v neposlední řadě - před 4 lety bychom ve Sněmovně neměli ani těch 64 hlasů.

To vše je úspěch. A ten je možný jen díky Vám. Všem, kteří nás podporujete (finančně, jako dobrovolníci i jinak), kteří jste psali poslancům, kteří jste přišli do Sněmovny. Prosíme, nepolevujte.

I když nemáte dost času, jsou 4 věci, které může dělat každý a přispět tím ke zlepšování situace gayů a leseb u nás:

1.buďte vidět, buďte out (nejen doma, ale i v práci): viditelnost je základ společenského přijetí; když lidé znají osobně gaye, lesbu, duhové rodiny, více je podporují
2.komunikujte se svým okolím: bavte se s přáteli, rodinou, s kolegy, tom, co Vás trápí, a proč potřebujeme změnu
3. dávejte pozor na to, koho volíte: dívejte se, jak poslanci podporují gaye a lesby - ve volebních kalkulačkách, nebo i na našich stránkách se můžete dozvědět víc o tom, jak kdo hlasoval.
4.podporujte neziskové organizace: finančně, jako dobrovolníci,navštěvujte jejich akce, sdílejte jejich posty, atd.

Co za ty čtyři roky udělal PROUD?

PROUD připravil poslanecký návrh novely o přiosvojení a získal podporu cca 30 poslanců napříč stranami, kteří jí předložili. Zorganizoval petici na podporu novely. Když se poslanecký návrh nikam neposouval, dojednali jsme podporu ministra Dienstbiera a Pelikána, kteří novelu předložili jako vládní návrh. Ten byl na vládě schválen 12 ministry, což byl historický úspěch. Na podporu novely jsme zorganizovali desítky až stovky setkání a telefonátů s poslanci i ostatními politiky. Pravidelně jsme se objevovali v médiích - buď jako PROUD, nebo jsme zprostředkovali příběhy našich statečných rodin veřejnosti. Aktivně jsme vyhledávali další rodiny, které by se mohly zapojit do kampaně. Podařilo se nám vyfotit do tričkové kampaně více než 100 známých osobností, včetně ministrů, umělců, i odborníků - více na www.stejnarodina.cz

Právníci spolupracující s PROUDem dosáhli obrovského úspěchu u Ústavního soudu v červnu 2016. Zákaz adopce registrovanému gayi nebo lesbě byl značen za protiústavní - http://proud.cz/novinky/219-zakaz-adopce-registrovanemu-gayi-nebo-lesbe-je-protiustavni.html

Uspořádali jsme školení proti homofobii na základních a středních školách, kterým prošly stovky dětí i učitelů. Více na www.duhoveseminare.cz

Pečlivou prací s médii, často na bázi osobních kontaktů, jsme zlepšili mediální obraz gayů, leseb a duhových rodin.

Uspořádali jme desítky veřejných debat podPROUDem.

Různými aktivitami otevíráme téma LGBT seniorů a přispíváme ke zlepšování jejich postavení.

Motivujeme firmy, aby byly otevřenější svým zaměstnancům bez ohledu na sexuální orientaci, a to udělováním ceny bePROUD v kategorii Zaměstnavatel roku.

Udržujeme mezinárodní kontakty a učíme se od organizací v zahraničí.

A taky provozujeme naše webové a FB stránky, což je náš způsob naši komunikace s Vámi. Na FB nás najdete jako Stejná rodina, PROUD, podPROUDem a bePROUD. Na webu jako www.proud.cz, www.stejnarodina.cz a www.beproud.cz.

Abychom mohli pokračovat, potřebujeme Vaši podporu. Většina lidí v PROUDu se mu věnuje jako dobrovolníci, vedle toho máme svá stálá zaměstnání. Ale i tak jsou potřeba peníze na provoz organizace (tisk, účetní, produkce veřejných akcí, platby grafikům, vytvořit ceny bePROUD, zaplatit běžné vybavení kanceláře, atd atd).

Bez peněz to nejde - číslo účtu PROUDu je: 2500139286/2010. každý příspěvek se počítá a i pár stovek pomůže.

Moc Vám děkujeme za podporu a těšíme se, že budeme spolu dál spolupracovat - protože máme před sebou ještě hodně práce...

Mějte krásný den,

Tým PROUDu

FaLang translation system by Faboba