PROUD - Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu

PROUD - Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu

platforma pro
rovnoprávnost,
uznání a diverzitu

logo
  • Logo ILGA Europe
  • Logo Open Society Foundations
  • Logo Velvyslanectví USA v Praze
  • Logo LUSH Fresh Handmade Cosmetics

 Akce, která se už v Brně stala tradicí a oživuje místní společenskou a kulturní queer scénu, umožňuje všem návštěvníkům užít si plesový večer se svým partnerem či partnerkou bez ostychu a předsudků.

 „V Praze se doposud žádný ples určený speciálně pro lesby, gaye, bisexuály, transsexuály a jejich přátele neuskutečnil, proto jsme se rozhodli, že nabídneme lidem z Prahy a v podstatě celých Čech možnost si takový ples užít. Rádi bychom navázali na kvalitu akce v Brně a udělali stejně perfektní akci v Praze,“ říká Marek Christ z organizačního týmu.

pozvanka QB2017 7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

Organizátoři se rozhodli, že pátý Queer Ball bude nést podtitul „On the Silver Screen“. Znamená to, že návštěvníci budou moci zapojit svou fantazii a inspirovat se při výběru vhodného plesového oděvu  hvězdami stříbrného plátna.

„Každý náš ples má své téma, pokračujeme v tradičním pojetí Queer Ballu, které se osvědčilo v minulých letech. Věříme, že návštěvníci budou opět šikovní a kreativní a dokážou svůj outfit dokonale připravit,“ doplňuje Marek Christ.

Queer Ball – ples pro všechny, kdo jsou queer, bude v Brně v pátek 10. března 2017 od 19:00 hostit Kulturní centrum Babylon, Kounicova 20. V Praze se první ples uskuteční v pátek 17. března 2017 od 19:00 v Národním domě na Vinohradech, náměstí Míru 9. V Brně moderuje Jan Cina a Petr Vančura, v Praze pak Lukáš Hejlík. 

pozvanka QB2017 4

Návštěvníkům budou k dispozici velké taneční parkety v historických budovách, které umožní všem užít si večer, ať už se rozhodnou celý ho protancovat nebo jej strávit ve společnosti přátel u stolu.

Předprodej vstupenek byl zahájen 6. listopadu a pokračuje na webových stránkách www.queerball.cz. Návštěvníci mají možnost vybírat z míst k sezení v hlavním sále a přísálí, nebo využít možnosti soukromého prostředí s přáteli v lóži či klidnější části budovy v prvním patře. Samozřejmostí jsou vstupenky na stání, které jsou populární hlavně mezi mladšími návštěvníky. Ceny vstupenek začínají v Brně na 250 Kč, v Praze jsou potom vstupenky k dispozici od 490 Kč.

„Návštěvníci mají opět možnost podpořit akci zakoupením prémiových vstupenek na nejlepších místech v obou sálech. Součástí ceny těchto vstupenek je láhev vína v Brně a rautové občerstvení v Praze. Zakoupením těchto vstupenek podpoří návštěvníci organizaci akce,“ přidává s díky Marek Christ.

Queer Ball 2017 v Brně a Praze navazuje na předchozí 4 ročníky, jež navštívilo okolo 2000 návštěvníků. Plesy budou koncipovány v podobném duchu a opět je budou moderovat známé osobnosti ze showbusinessu. Jména moderátorů či moderátorek jsou jako vždy tajemstvím a budou organizátory včas zveřejněna.

pozvanka QB2017 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V obou městech budou plesové hosty po celý večer hudebně provázet hudebníci kapely Kolorez, která si zakládá na stoprocentně živém vystoupení. Plná sestava kapely rozpohybuje návštěvníky rytmy různých žánrů i hudebních improvizací. Pro návštěvníky bude také připraven pestrý doprovodný program, jehož součástí bude soutěž o ceny nebo taneční a umělecké vystoupení. Až do ranních hodin pak zahraje těm nejnáruživějším tanečníkům DJ.

 „Už teď se těšíme na všechny návštěvníky, jenž Queer Ball v Praze nebo Brně navštíví, a doufáme, že oba plesy budou stejně pohodové a úspěšné jako ty předchozí. Obzvláště v Praze bychom rádi založili tradici plesů a oživili komunitní život v naší metropoli,“ dodává na závěr Marek Christ.

Máme se tedy společně na co těšit už nyní. Zábava a zážitky na sebe nenechají čekat. Rezervujte si tedy svoje lístky již dnes a nezapomeňte vyrazit 10. března 2017 v Brně anebo 17. března 2017 v Praze se svým partnerem, partnerkou nebo kamarády za zábavou.

QB2017 plakat

FaLang translation system by Faboba